Matau, jaučiu, galiu

Matau, jaučiu, galiu

Palangos miesto socialinių paslaugų centro paslaugų gavėjai bendradarbiaudami su SIŽGB ,,Palangos Viltis” šiandien vyko į kelionę, aplankydami Šilutę ir Rusnės miestelį.
Šilutėje, pasigrožėję atnaujintomis krantinėmis, užsukome į Hugo Šojaus muziejų. Pažintis su muziejumi prasidėjo gidės pasakojimu apie pašto kelią mažojoje Lietuvoje. Gidė mums priminė, kad ankščiau žinios buvo perduodamos krivule, uždegtu laužu. Palaipsniui žinutes, ypač karo laikotarpiu, perduodavo paukščiai- pašto karveliai. Dar vėliau laiškai keliaudavo vežini  arkliais.
Edukacijos metu kiekvienas rašėme laišką plunksa ir tušu, dėjome štampą ir vaškuotą antspaudą. Buvo labai įdomu!!!!!! Po užsiėmimo pasivaikščiojome po ekspozicijas, pasigrožėjome išlikusiais burmistro Šo daiktais. Gidė mums papasakojo daug įdomių dalykų, vienas iš jų, kad kakaliu mažojoje Lietuvoje  yra vadinama krosnis. Labai sužavėjo mergvakario sietynai, turėję magiškų galių. Sietyne buvo uždegamos 12 žvakių, kad jaunųjų gyvenimas būtų sklidinas laimės, o piktoji dvasia išbaidyta. Sužinojome, kad merginos savo kraičių skrynią pradėdavo ruošti jau nuo 12 metų, o neretai, kad skrynia atrodytų sunkesnė, į dugną prikraudavo akmenų.
Pasivaikščioję vėl grįžome į edukacijos salę paskanauti senojo paveldo kavos ,,Kafia” ir pasimėgauti burnoje tirpstančiu pyragu.
Kupini įspūdžių nuvykome į Rusnės miestelį. Pasivaikščioje pakrante, pasigrožėjė Nemunu, netikėtai sudalyvavę žuvienės čempionate grįžome į Palangą.

Projektą ,,Matau, jaučiu, galiu” remia Palangos miesto savivaldybė.

 

Share this post