,,Užburiantis spalvų juokas“

,,Užburiantis spalvų juokas“

2023 metų lapkričio 7 dieną, kartu su menininke Agne Dragūnaite, susipažinome su batika technika. Batika – audinio tapybos technika (taip pat vadinamas ir pats ištapytas audinys). Ši technika turi savo ypatumų: darbas prasideda ne nuo tam tikrų audinio dalių tapymo. Priešingai, reikia atskirti „švarius“, dažų neliečiamus elementus (procesas vadinamas rezervavimu). Užsiėmimo metu išbandėme du audinių dažymo metodus – šaltąjį ir karštąjį. Išties buvo įdomu aprišti baltą audinį siūlais ir merkti iki norimos ribos į paruoštus dažus. Ties ta vieta, kur buvo siūlų mazgas audinys nenusidažė.  Rezultatas nenuspėjamas, bet itin gražus. 

Karštas metodas skiriasi tuo, kad dirbant naudojamas pašildytas parafinas, vaškas ir glicerinas, kuris ant audinio liejamas specialiais instrumentais arba teptuku ir paskui merkiamas į dažus. Ties ta vieta, kur buvo parafino ruošinys lieka spalvos nepaliesti raštai. 
Batika technika galime dažyti tik natūralius audinius ir dažoma medvilniniais dažais. Spalvai stabilizuoti būtina druska ir actas. 

Ačiū nuostabiai menininkei Agnei, už galimybę pasinerti į užburiantį spalvų juoką. 

Maloniai kviečiame dalyvauti ir kituose užimtumo programos užsiėmimuose asmenis su negalia ir senjorams Šventojoje. 

Pasidalinkite