Palangos miesto socialinių paslaugų centras yra biudžetinė įstaiga, įregistruota 2007 m. liepos 11 d., Socialinių paslaugų centro savininkė yra Palangos miesto savivaldybė, savininko teises ir pareigas įgyvendina Palangos miesto savivaldybės taryba. Socialinių paslaugų centras savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų, Biudžetinių įstaigų ir kitais įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teisės aktais, Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimais, Palangos miesto savivaldybės mero potvarkiais, Savivaldybės administracijos direktoriaus ir Socialinės rūpybos skyriaus vedėjo įsakymais, kitais teisės aktais.
Tikėti sėkme – padėti žmogui susigrąžinti gyvenimo prasmę ir orumą. Motyvuoti šį darbą dirbančius žmones imtis iniciatyvos tarnauti bendram gėriui. Centro veiklą nukreipti į pagalbą įvairių socialinės rizikos grupių asmenis ir šeimas, padėti jiems integruotis į visuomenę, kai asmuo dėl amžiaus, negalios, skurdo ar kitų priežasčių pats nepajėgus to padaryti. Kurti ir atkurti pažeistus žmogaus ryšius su artimaisiais, institucijomis ir pačiu savimi, kad įgytų resursų ir galimybių, būtinų pilnaverčiam dalyvavimui ekonominiame, socialiniame ir kultūriniame gyvenime bei visuomenėje priimtų gerovės bei gyvenimo standartų užtikrinimui.
Teikti kokybiškas socialines paslaugas, būti modernia, bendradarbiaujančia įstaiga, efektyviai vykdančia priskirtas funkcijas.
- Bendradarbiavimas – esame atviri socialiniams partneriams, veikiame vieningai vardan bendro tikslo, dalijamės žiniomis ir patirtimi, diskutuojame ir geranoriškai padedame.
- Atsakingumas – esame atsakingi už savo sprendimus, teikiamų paslaugų kokybę.
- Pagarba žmogui – tikime ir gerbiame įgimtą žmogaus vertingumą ir orumą. Išklausome ir
paslaugą teikiame be išankstinio nusistatymo, esame jautrūs kito žmogaus nuomonei, individualiai situacijai, tolerantiški, atviri sau ir visuomenei. - Inovatyvumas– pasiruošę pokyčiams, domimės naujovėmis ir jas skatiname, ieškome sričių tobulėjimo ir siekiame jas įgyvendinti, pažįstame savo stipriąsias ir silpnąsias puses, išnaudojame savo potencialą, augame nuolat gerindami veiklos rezultatus, panaudojant materialinius ir žmogiškuosius išteklius.
- Profesionalumas – dirbame efektyviai, sparčiai ir kokybiškai, sąžiningai ir atsakingai
atliekame pavestas užduotis, nuolat giliname žinias, keliame kvalifikaciją ir dalinamės gerąją patirtimi, ieškome geriausio sprendimo, naujų darbo metodų bei formų, skatiname kūrybiškumą, esame iniciatyvūs. - Lyderystė – pozityvus valdymas ir socialinė atsakomybė.
Plėtoti ir teikti socialines paslaugas, siekiant didinti socialiai pažeidžiamų asmenų galimybės savarankiškai integruotis į visuomenę, padėti įveikti socialinę atskirtį, veiklą grindžiant aukštos darbo kokybės principais.
- Gerinti socialinių paslaugų prieinamumą ir kokybę;
- Atsakingas įstaigos valdymas ir administravimas;
- Socialinių paslaugų procesų tobulinimas, plėtojant naujus darbo organizavimo metodus;
- Centro infrastruktūros plėtra gerinant socialinių paslaugų prieinamumą.
Centro naudojamos patalpos
Klaipėdos pl. 76, Palanga
Nr. 2599-0006-1011 plotas 839,10 kv.m., kur įsikūrę socialinės globos padalinys (dienos socialinė globa suaugusiam asmeniui su negalia, vaikui su negalia), intensyvi krizių įveikimo pagalba, psichosocialinė pagalba, laikinas apnakvindinimas, psichologai, asmens sveikatos priežiūros specialistai.
Gintaro g. 34, Palanga
Nr. 2597-4001-5019, plotas 219,31 kv.m., šiose patalpose dirba socialiniai darbuotojai atliekantys bendrųjų socialinių paslaugų funkcijas, kompensuojamos technikos išdavimo funkciją, priimami socialinių paslaugų gavėjų prašymai dėl pagalbos į namus, transporto, dienos socialinės globos namuose paslaugų teikimo. Patalpose įsikūrusi administracija, globos centras, atvejo vadybininkai, socialiniai darbuotojai dirbantys su šeima, socialiniai darbuotojai globai ir įvaikinimui.
Žuvėdrų g. 4-2, Šventoji
Nr. 4400-5524-0881:4390 plotas 181,21 kv.m., padalinyje teikiamos bendrosios socialinės paslaugos, dienos socialinė globa suaugusiems asmenims su neįgalia.
Personalo politika
Tai neatsiejama Centro filosofijos dalis. Siekdamas įgyvendinti savo užsibrėžtus tikslus, Centras siekia užtikrinti geriausias sąlygas savo darbuotojams. Centro veiklos sėkmę lemia tai, kad kiekviename žingsnyje yra vadovaujamasi esminiais personalo politikos principais:
Darbuotojams užtikrinamos lygios įsidarbinimo, tobulėjimo ir karjeros galimybės, taikant vienodas apmokėjimo sąlygas, nepriklausomai nuo lyties, amžiaus ar tautybės. Diskriminacija netoleruojama.
Užtikrina darbuotojams sąžiningą ir laiku mokamą atlyginimą, nustatytu periodiškumu, suteikiamas visas socialines garantijas ir atsakingai vykdo visus įsipareigojimus, susijusius su darbo užmokesčiu bei socialine apsauga.
Darbuotojams suteikiamos galimybės dalyvauti mokymuose, renginiuose, dirbti lanksčiu grafiku ir gauti skatinimą už pasiekimus. Organizuojamos šventės, stiprinančios komandinę dvasią. Kuriama draugiška darbo aplinka, kurioje netoleruojama diskriminacijos ir vertinamas kiekvieno indėlis, skatindama darbuotojų augimą ir organizacijos sėkmę.
Darbuotojų mokymai yra organizacijos sėkmės pagrindas. Centre vyksta teoriniai ir praktiniai mokymai socialinių paslaugų, bendravimo su klientais ir komandinio darbo srityse. Siūlomos galimybės dalyvauti išoriniuose mokymuose ir konferencijose, o vidinė mentorystė padeda naujokams pasisemti žinių iš patyrusių kolegų. Tai didina darbuotojų pasitenkinimą ir lojalumą.
Veiklos vertinimas apima lūkesčių nustatymą ir pasiekimų vertinimą, užtikrinant organizacijos efektyvumą ir paslaugų kokybę. Kiekvienam darbuotojui nustatomi aiškūs tikslai, o reguliarus rezultatų analizavimas ir grįžtamasis ryšys skatina tobulėjimą. Tai leidžia identifikuoti tobulintinas sritis ir suteikia galimybes dalyvauti mokymuose, užtikrinant nuolatinį augimą organizacijoje.
Siekiame užtikrinti, kad darbuotojai turėtų saugias ir patogias darbo vietas, atitinkančias visus reikalavimus. Vertiname darbo ir aplinkos sąlygas, sprendžiame saugumo ir sveikatos klausimus, atliekame periodinius sveikatos patikrinimus ir vertiname profesinę riziką. Darbuotojams teikiamos visos reikalingos priemonės ir įranga, sudarytos galimybės dirbti nuotoliniu būdu.
Centras vadovaujasi teisės aktais, reglamentuojančiais darbo procesus, ir griežtai laikosi reikalavimų, susijusių su darbuotojų įdarbinimu ir atleidimu. Užtikrinama kontrolė, kad būtų tinkamai laikomasi darbo ir poilsio režimo.
Darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyra yra prioritetas, siekiant užtikrinti darbuotojų gerovę. Stipriname šią pusiausvyrą, siūlydami lanksčius darbo grafikų pasirinkimus ir nuotolinio darbo galimybes. Atsižvelgiant į darbo funkcijas, suteikiamos galimybės pasirinkti patogesnį darbo laiką, kad kiekvienas galėtų derinti profesinius įsipareigojimus su asmeniniais poreikiais ir interesais.
Pagrindiniai personalo politikos principai yra įtvirtinti šiuose patvirtintuose dokumentuose:
- darbo tvarkos taisyklėse;
- darbuotojų pareiginiuose aprašuose;
- darbo apmokėjimo sistemoje;
- asmens duomenų tvarkymo politikoje;
- darbuotojų samdymo ir išsaugojimo politikoje;
- nuolatinio tobulinimosi ir mokymosi sistemoje;
- etikos kodekse ir kituose Centro dokumentuose.
Centre sudaryta ir veikia darbo taryba, užtikrinamas nuolatinis dialogas tarp darbdavio ir darbuotojų.
Informacija atnaujinta 2024-10-09